Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Erre a fősikolás matek példára...

Erre a fősikolás matek példára mi az eredmény?

Figyelt kérdés

Feltételezhetjük, hogy a hőmérőn mért érték normális eloszlású változó 0 Celsius fok várható értékkel és 1,00 Celsius fok szórással. A hőmérők 11%-a nem megfelelő, mivel a mért érték túl alacsony, a többit viszont elfogadjuk.

Határozza meg azt a mért értéket, amely alapján a nem megfelelő hőmérőket különválasztjuk a többitől!


2012. dec. 13. 10:34
 1/4 bongolo ***** válasza:

Ez már eleve standard normális eloszlás, mert 0 a várható értéke és 1 a szórása.

Φ(Z < z) = 0,11

A táblázatból vissza kell keresni, hogy milyen z érték tartozik a p=0,11 valószínűséghez.

De a standard normális (szóval Φ) táblázatoknak csak a felső felét szokták megadni, ahol az értékek 0,5-től kezdődnek. Ki lehet viszont használni, hogy a Gauss görbe szimmetrikus, tehát 0,89-es valószínűség fölött ugyanannyiad része van az eseteknek, mint 0,11 alatt. Az onnan kijövő z érték negáltja lesz a 0,11-hez tartozó z.


Szóval nézd meg a táblában, hogy mihez tartozik 0,89, és annak a negáltja lesz a mért érték, ami alatt azt mondták, hogy rossz a hőmérő.


Írd meg, mi jött ki, leellenőrzöm.

2012. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Addig eljutottam, hogy a 0,89-eshez tartozó érték 0,8133. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy mi az, hogy negalálás. Még sose hallottam.
2012. dec. 13. 20:01
 3/4 bongolo ***** válasza:

Nem a 0,89-hez tartozó érték kell, hanem az, hogy mihez tartozik 0,89?

Szóval a 0,89 az már valószínűség, és azt a z-t keressük, amire Φ(Z<z) = 0,89.

Ez pedig a z=1,23


A negálás mínusz 1-gyel való szorzást jelent. Szóval mínusz 1,23 °C alatt mondják azt, hogy rossz a hőmérő.

2012. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aha, értem, köszönöm :)
2012. dec. 15. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!