Egy kisebb kórház sürgősségi osztályán naponta átlagosan 1,5 pácienst látnak el. A páciensek száma Poisson-eloszlású. Ha egy tetszőleges napon a kórházban éppen 2 szabad ágy van, mennyi a valószínűsége annak, hogy a kórház nem tudja elhelyezni az új pácienst?2012. dec. 12. 19:49
1/2 anonim válasza:
kikeresed a Poisson képletét, onnan már nem túl bonyolult.
várható érték=lamdba.
Jelen esetben 1,5
Csak be kell helyettesíteni, gondolom a behelyettesítés azért megy, és kiszámolni
P(k=0), P(k=1), P(k=2)-őt
Annak az esélye, hogy k>2
1-P(k=0)-P(k=1)-P(k=2)
2/2 A kérdező kommentje:
megvan, köszi :)
2012. dec. 13. 10:23