Erre a matekfeladatra valaki megoldást?

Egy kisebb kórház sürgősségi osztályán naponta átlagosan 1,5 pácienst látnak el. A páciensek száma Poisson-eloszlású. Ha egy tetszőleges napon a kórházban éppen 2 szabad ágy van, mennyi a valószínűsége annak, hogy a kórház nem tudja elhelyezni az új pácienst?
2012. dec. 12. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

kikeresed a Poisson képletét, onnan már nem túl bonyolult.


[link]


várható érték=lamdba.

Jelen esetben 1,5


Csak be kell helyettesíteni, gondolom a behelyettesítés azért megy, és kiszámolni

P(k=0), P(k=1), P(k=2)-őt


Annak az esélye, hogy k>2

1-P(k=0)-P(k=1)-P(k=2)

2012. dec. 12. 23:58
 2/2 A kérdező kommentje:
megvan, köszi :)
2012. dec. 13. 10:23