Alizka0827 kérdése:

5− (-1.5) + (-4) x (-2) =? Az eredmény 14.5, de én akárhogy számolom, nem jön ki. :oo még számológéppel se.

2012. dec. 17. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:
41%
2012. dec. 17. 15:59
 2/2 anonim válasza:
100%

Az eredmény jó mert így kell kiszámolni:


-4 x -2= 8 (azért kell ezzel kezdeni mert a szorzás az elsőbbrendű és ha két negatív számot szorzol össze akkor az pozitív lesz)


5-(-1.5)=6.5 (mert ha két minusz számmal számolsz akkor a minusz jel plusszá válik tehát: 5+1.5=6.5 .Ez a szabály)


6.5+8=14.5

2012. dec. 17. 16:57