2012. dec. 17. 15:45
2/2 anonim válasza:
Az eredmény jó mert így kell kiszámolni:
-4 x -2= 8 (azért kell ezzel kezdeni mert a szorzás az elsőbbrendű és ha két negatív számot szorzol össze akkor az pozitív lesz)
5-(-1.5)=6.5 (mert ha két minusz számmal számolsz akkor a minusz jel plusszá válik tehát: 5+1.5=6.5 .Ez a szabály)
6.5+8=14.5