Mi a következő egyenlet megoldás?

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege:13. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az új szám és az eredeti szám különbsége 19. Mi az eredeti szám?
2013. febr. 22. 21:20
 1/5 vurugya béla ***** válasza:
Ha a számjegyeket felcseréled, akkor a számjegyek összege változatlan marad, azaz ugyanannyi maradékot ad az új szám 9-cel osztva, mint az eredeti. De akkor a két szám különbsége osztható lesz 9-cel. Mivel a 19 nem oszthatü 9-cel, ezért biztos, hogy nincs ilyen kétjegyű szám.
2013. febr. 22. 21:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos jók az adatok? Mert felírtam az egyenleteket, de nem jött ki egész megoldás.
2013. febr. 22. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek a feladatnak nincs megoldása. Már találkoztam vele máshol is.
2013. febr. 22. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:

A két szám különbsége csak 9 lehet, nem 19. Akkor:

a+b=13

ab(fölötte vonalka)-ba(fölötte vonalka)=9

10a+b-10b-a=9

9a-9b=9

a-b=1

a=b+1


a+b=13

b+1+b=13

2b+1=13

2b=12

b=6 és a=7

Tehát az eredeti szám 76.

2013. febr. 23. 06:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a közreműködést, én is megcsináltam sokszor, de nem jött ki egész szám
2013. febr. 23. 09:03