Egy szám 5/6 (öthatod) részének a 20%-a 31. Melyik ez a szám? Válaszát indokolja!

2013. febr. 10. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

x*(5/6)*0,2=31

Ebből x=186, tehát a keresett szám a 186.

2013. febr. 10. 14:52
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eredményt még annyit kérdezhetnék, hogy a részletszámításokat hogy csinálta?
2013. febr. 10. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:

5/6x * 0,2 = 31 / : 0,2

5/6x = 155 / : 5/6

X= 186

2013. febr. 10. 15:36