2013. febr. 10. 13:13
1/5 A kérdező kommentje:
1. milyen alakzat lesz?
2. mi a forgás test térfogata, felszíne? (köbcm)
3. a kapott forgástesttel egybevágó fémből készült forgástestet belehelyeztük egy elegendően magas egyenes körhenger alakú edénybe, melyne sugara 10 cm és amelyben 14 cm magasan áll a víz. a test elsüllyedt a vízben. milyen magas lesz a vízszint?
előre is köszi!!!
2013. febr. 10. 13:15
3/5 PósánéAnita válasza:
az alsó nagy henger az eredeti magasságának fele magasságú V= 6^2 * pí*3, a kis henger is 3 cm magas de sugara 3 cm= 3^2 *pí*3, a kettő együtt V=423,9 cm^3
az alsó hengernek csak a tetőlapjából nem látszik egy rész, ezt megkapod, ha nagy kör területéből kivonod a kis területét.= 84,78
A= 6^2 *pí+ 2*6*pí*3+ 84,78 + 3^2*pí+ 2*3*pí*3= 395,66 cm^2
4/5 PósánéAnita válasza:
a test térfogata egyenlő az emelkedett vízhenger térfogatával (Archimedesz törvénye)V= 423,9= 10^2 *pí*m, így m= 1,35 cm
5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!!:))))
2013. febr. 10. 20:03