MissEm kérdése:

Az ABCD négyzetoldalai 6cm hosszúak. A négyzetből kivágunk egy a C csúcsottartalmazó kisebb négyzetet, melynek olalai ||-ak az eredeti 4zet oldalaival és melynek oldalai 3cm-ek. Ezutánakapottsíkidomot körbeforgatjukaz AD oldalegyenesekörül 360fokkal?

2013. febr. 10. 13:13
 1/5 A kérdező kommentje:

1. milyen alakzat lesz?

2. mi a forgás test térfogata, felszíne? (köbcm)

3. a kapott forgástesttel egybevágó fémből készült forgástestet belehelyeztük egy elegendően magas egyenes körhenger alakú edénybe, melyne sugara 10 cm és amelyben 14 cm magasan áll a víz. a test elsüllyedt a vízben. milyen magas lesz a vízszint?



előre is köszi!!!

2013. febr. 10. 13:15
 2/5 PósánéAnita ***** válasza:
ez két henger egymáson
2013. febr. 10. 18:49
 3/5 PósánéAnita ***** válasza:

az alsó nagy henger az eredeti magasságának fele magasságú V= 6^2 * pí*3, a kis henger is 3 cm magas de sugara 3 cm= 3^2 *pí*3, a kettő együtt V=423,9 cm^3

az alsó hengernek csak a tetőlapjából nem látszik egy rész, ezt megkapod, ha nagy kör területéből kivonod a kis területét.= 84,78

A= 6^2 *pí+ 2*6*pí*3+ 84,78 + 3^2*pí+ 2*3*pí*3= 395,66 cm^2

2013. febr. 10. 18:55
 4/5 PósánéAnita ***** válasza:
a test térfogata egyenlő az emelkedett vízhenger térfogatával (Archimedesz törvénye)V= 423,9= 10^2 *pí*m, így m= 1,35 cm
2013. febr. 10. 18:58
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!!:))))
2013. febr. 10. 20:03