2 kikötő közötti távolság 280 km.Egy hajó menetirányba ezt a szakaszt 7 óra alatt teszi meg.Mennyi idő alatt teszi meg árral szembe,ha óránként 5 km-re lassaban halad?2013. febr. 8. 21:38
1/5 anonim válasza:
Menetirányban a hajó 280/7=40 km/h-val halad. Visszafele 40-5 =35km/h-val. Így t(vissza)=280/35=8 óra. A helyes válasz 8 óra alatt teszi meg a hajó árral szemben az utat.
2/5 anonim válasza:
s = 280 km
t₁ = 7 óra
v₁ = s/t₁ = 280/7 = 40 km/h
t₂ = s/v₂ = s/(v₁-5) = 280/(40-5) = 280/35 = 8 óra
3/5 A kérdező kommentje:
Koszi!!! és ezt megpróbálod megoldani? :D
Egy repülőgép útjának felét 7 óra alatt tette meg, eközben óránként 240 km-es sebességel halad.Az út hátralevő restet óránként 210 km-es sebességel tette meg.Hány óra alatt tette meg az egész utat a repülőgép?
2013. febr. 8. 21:52
4/5 A kérdező kommentje:
Bármelykőtök.
2013. febr. 8. 21:52
5/5 anonim válasza:
Az utazás első felében 240*7=1680km-t tett meg a repcsi. Ugye ez a teljes út fele. A második részben szintén ennyit tett így t2=1680/210=8óra. A teljes utat 7+8=15 óra alatt tette meg.