a test álló helyzetből 324 kJ munkával gyorsul fel 18m/s sebességre 6 s alatt. mekkora a test tömege? mekkora surlódási erő gyorsírotta?
ez egy új feladat számomra, még nem vettük át hogy kell megoldani. :/
2012. nov. 28. 16:54
1/1 anonim válasza:
munkatétel:
a testen végzett munka egyenlő a mozgási energia változásával:
324000=1/2*m*6^2 --> m=18000 kg
(itt az idő nem számít)
F=m*a=18000*18/6=54000 N