Fizika házifeladat, hogy kell megoldani?


a test álló helyzetből 324 kJ munkával gyorsul fel 18m/s sebességre 6 s alatt. mekkora a test tömege? mekkora surlódási erő gyorsírotta?


ez egy új feladat számomra, még nem vettük át hogy kell megoldani. :/



2012. nov. 28. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:

munkatétel:

a testen végzett munka egyenlő a mozgási energia változásával:


324000=1/2*m*6^2 --> m=18000 kg

(itt az idő nem számít)


F=m*a=18000*18/6=54000 N

2012. nov. 28. 22:28