Valaki segítsen? Többi lent, matematika


Statisztikai feladatról lenne szó.


1,


Egy gyárnak három főosztálya van: A, B és C. Az A és B főosztályokdolgozóinak a fizetése 1000ft-ban kifejezve


A: 78, 120, 82, 112, 84, 96

B: 72, 70, 90, 88, 90, 142, 130, 124


a, hasonlítsa össze a két főosztály dolgozói fizetésének átlagát és mediánját!


b, A C főosztálynak 10 dolgozója van. Mennyi az ő átlagfizetésük, ha a cég összes dolgozójának átlagfizetése 96,5 eFt?


A válaszolót kérem lépésről lépésre mutassa meg nekem a megoldás menetét. Előre is nagyon köszönöm.



2013. febr. 5. 19:36
 1/2 mattan ***** válasza:

1. Először az átlag: összeadjuk az adatokat és elosztjuk a darabszámmal

A(A)=(78+120+82+112+84+96)/6=95,3

A(b)=(72+70+90+88+90+142+130+124)/8=100,75


Medián adatok sorba rendezésével a középső elem, ha nincs akkor a 2 középső átlaga.


A: 78,82,84, 96,112, 120,

B: 70, 72, 88, 90, 90, 124, 130, 142,


M(A)=(84+96)/2 =90

M(B)=(90+90)/2=90

2013. febr. 5. 21:44
 2/2 mattan ***** válasza:

A(A)=95,3

A(B)=100,75

A=96,5

A=(A(A)+A(B)+A(C))/3

96,5=(95,3+100,75+A(C))/3 .../*3

289,5=95,3+100,75+A(C)

289,5=196.05+A(C)

93,45=A(C)

2013. febr. 5. 21:47