2.) Az n elem és az n+2 elem permutációnak aránya 1:42. Mennyivel egyenlő az n?
3.) Az n+2 elem permutációinak száma 20 szorosa az n elem permutációinak számánál. Mennyivel egyenlő az n?
2013. febr. 5. 17:55
1/2 anonim válasza:
1.9!/(4!*3!)=2520
2.(n+2)!/n! = 42
(n+2)*(n+1) = 42
n2+3n+2 = 42
nullára redukálva, és a megoldóképlettel megoldva n=-8 illetve n= 5 jön ki, amiből a -8 nem felel meg.
3.(n+2)! = 20*n!
(n+2)*(n+1) = 20
n2 + 3n + 2 =20
nullára redukálva, és a megoldóképlettel megoldva n=-6 illetve n= 3 jön ki, amiből a -6 nem felel meg.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2013. febr. 9. 11:33