1. ) Az 1,2,2,2,2,3,3,3,4,4,4 számok permutációi közül hány kezdődik 33-mal?


2.) Az n elem és az n+2 elem permutációnak aránya 1:42. Mennyivel egyenlő az n?

3.) Az n+2 elem permutációinak száma 20 szorosa az n elem permutációinak számánál. Mennyivel egyenlő az n?



2013. febr. 5. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

1.9!/(4!*3!)=2520

2.(n+2)!/n! = 42

(n+2)*(n+1) = 42

n2+3n+2 = 42

nullára redukálva, és a megoldóképlettel megoldva n=-8 illetve n= 5 jön ki, amiből a -8 nem felel meg.


3.(n+2)! = 20*n!

(n+2)*(n+1) = 20

n2 + 3n + 2 =20

nullára redukálva, és a megoldóképlettel megoldva n=-6 illetve n= 3 jön ki, amiből a -6 nem felel meg.

2013. febr. 5. 20:24
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2013. febr. 9. 11:33