Hány darab 10 hosszúságú bitszakasz kezdődik 1 darab 0-val vagy végződik 2 darab 1-essel? (Egy bitszakasz csak 0 és 1-esekből áll)

2012. okt. 4. 17:24
 1/2 BKRS ***** válasza:

0-val kezdődik: 2^9

11-re végződik: 2^8

Ha ezt összeadjuk, akkor duplán számoltuk azt ami mindkettőnek megfelel.

0-val kezdődik és 11-re végződik: 2^7

Tehát összesen 2^9+2^8-2^7 = 2^7*(4+2-1) = 5*2^7 =640

2012. okt. 4. 21:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2012. okt. 5. 13:22