Hogyan kell felirni az alabbi negyzeteket (matek)?

(a^2 - 2a - 1)^2 ; (a^2 + 2a - 1)^2

2013. febr. 5. 19:07
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

(a^2 - 2a - 1)^2

(a-1)^2= a^2+1-2a ez a fentinél 2-vel több azaz :


a^2 - 2a - 1 = (a-1)^2-2


(a^2 + 2a - 1)^2

(a+1)^2= a^2+1+2a z a fentinél 2-vel több azaz :

a^2 + 2a - 1 = (a+1)^2-2

2013. febr. 5. 19:47