Krisztike333 kérdése:

Gondoltam 5 számot. Páronként összeadva őket a következő számokat kaptam: 0,2,4,4,6,8,9,11,13,15. Melyik ez az 5 szám?

2013. febr. 2. 18:03
 1/1 vurugya béla ***** válasza:

Az összeset összeadom (72), ebben az összegben mindegyik négyszer szerepel. Akkor a számok összege 72/4=18.

A két legkisebb összege 0, a két legnagyobbé 15. Ekkor a középső szám értéke 3. (Minden szám különböző, mert ha lenne két azonos, akkor három összeg megegyezne. Legyenek sorban x1, x2, 3, x4 és x5) A második összeg (ez 2) csak a legkisebb és a harmadik legkisebb összege lehet, azaz x1+3=2. Akkor x1=-1 és a 0 összeg miatt x2=1. Ugyanígy a másik oldalról kezdve 3+x5=13 ezért x5=10 és x4+x5=15 miatt x4=5.

Tehát a számok: -1, 1, 3, 5, 10.

2013. febr. 2. 22:05