Ha ehelyett 3 nagy és 5 kicsi madarat vásárolt volna 20 dollárral kevesebbet költött volna. Mennyibe kerültek a madarak?2013. febr. 2. 17:31
1/1 mattan válasza:
kidmadár x
nagymadár 2x (kétszerese a kicsinek)
5 nagy : 5*2x
3 kicsi: 3*x
5*2x+3x=10x+3x=13x
3 nagy: 3*2x
5 kicsi: 5*x
3*2x+5*x=6x+5x=11x
11x < 13x
20 dollárral
Ha kisebbhez hozzáadjuk akkor egyenlő lesz.
11x+20 = 13x /-11x
20=2x /:2
10=x
Kismadár x = 10 dollár
Nagymadár 2x=2*10=20 dollár