NEM derékszögű háromszögben való tangens számítás hogy van?


Egy gyárkémény tetejét az aljával egy szintben lévő A pontból 19º-os emelkedési szögben látjuk. 220 méterrel közeledve a toronyhoz, annak tetejét 27º-os emelkedési szögben látjuk. Milyen magas a torony?


Lerajzoltam és tökéletesen értem is, csak azt nem, hogy annál a háromszögnél, amelynél az a=220cm az egyik hegyesszöge meg 19°-ot hogyan tudnám kiszámolni azt az oldalt, amely a másik háromszög átlója, ugyanis az nem derékszögű!!!


Valaki eltudná ezt magyarázni? :D


2013. jan. 30. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
szinusz vagy cossinusz tétellel. lekéne rajzolnom hogy tudjam
2013. jan. 30. 20:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Megint a föld és a torony által bezárt derékszögű háromszöget nézzed!
2013. jan. 30. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értetted, vagy miért nem válaszolsz?

Ezt írtam:

[link]

2013. jan. 30. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kéne bonyolítani a dolgot!


Az előző válaszoló rajzának jelöléseit felhasználva:


CB = h/tg19

DB = h/tg27

A kettő különbsége adott, vagyis

h/tg19 - h/tg27 = 220

A bal oldalon kiemelve

h(1/tg19 - 1/tg27) = 220

Ebből

h = 220/(1/tg19 - 1/tg27)

A zárójelben összevonva

h = 220(tg27 - tg19)/(tg27*tg19)

=======================


Lehet behelyettesíteni.


DeeDee

**********

2013. jan. 30. 21:48
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, de csak most tudtam gépközelbe jönni, de mostmár értem a feladatot nagyon szépen köszönöm! :))
2013. febr. 1. 21:59