Valószínűség-számítás Bővebben lent?


a következő egyenlet megoldása érdekelne

[link] Jpg



2013. jan. 28. 16:33
 1/3 bongolo ***** válasza:

A link nem jó, de kitaláltam, hogy mi lehet. Az viszont nem valszám. Ezt akartad elküldeni?


1+2+3+4+...+n = n(n+1)/2


Ez nem egyenlet, ez azonosság, minden n-re igaz. Ez az a=1 és d=1 paraméterű számtani sorozat összegképlete.

2013. jan. 28. 17:19
 2/3 A kérdező kommentje:

igen ezt :)

letudnád ezt írni, valahogy részletesebben is? :)

2013. jan. 28. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tanultál a számtani sorozatról és annak összegképletéről, akkor könnyen belátható, de teljes indukcióval is lehet.
2013. jan. 29. 14:49