előre is köszönöm a segítséget ;)

2013. jan. 28. 18:42
 1/2 BKRS ***** válasza:

a^3+a^2b+b^2c-abc+b^3 =

a²(a+b+c) -a²c +b²(a+b+c) - ab² - abc =

=-a(ac+ab+bc) =

Amiből látszik, hogy pl a=1, b=1, c=-2 esetén nem lesz a kifejezés 0:

1³+1²*1 +1*2*(-2) -1*1*(-2) +(-2)³ = -8

2013. jan. 28. 20:04
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors segítséget :)
2013. jan. 28. 20:33