Másodfokú egyenletrendszerek hogyan?


1.) y + x = 4

2.) y - x(négyzet) + 4x = 6


Köszi előre is:)


2013. jan. 27. 17:15
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mondjuk az elsöböl kifejezed az y-t ami azt jelenti hogy az elsö egyenlet y=4-x és ezt a második egyenletbe az y helyére behelyettesited és már meg is oldod és kifog jönni az x és az elsöbe amit irtam abba behelyettesited és kijön az y én igy emléxem. de ne is haragudj elég primitiv egyenlet ez ennél csak nehezebb lesz.
2013. jan. 27. 17:28
 2/11 A kérdező kommentje:
Letudná valaki vezetni átláthatóan ?:))
2013. jan. 27. 17:41
 3/11 anonim válasza:

Már ne is haragudj szerintem elég jól leirtam de ha nem nyugodtan cáfoljon meg valaki.

y+x=4->>y=4-x

y-x(négyzet)+4x=6

A második egyenleted ugy fog kinézni hogy 4-x(mivel y az ez) szóval 4-x négyzet + 4x=6 ezt megoldod és ha kész megvan a x akkor az x-et az elsöbe visszahelyettesited és megkapod y-t hátha most se érted nemtok mit mondani.

2013. jan. 27. 17:49
 4/11 A kérdező kommentje:

szóval 4-x+x(négyzet)+4x = 6 -> x2+3x-2 = 0 ?


Bocsi de a matek tanárom olyan reménytelenül magyarázta.://


(x2 = x(négyzet);)

2013. jan. 27. 17:56
 5/11 A kérdező kommentje:
2013. jan. 27. 18:04
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem x1 = -2 | x2 = -1 | y1 = 8 | y2 = 5

Valaki aki nagyon vágja levezetné és elmondaná, hogy jó?:D

2013. jan. 27. 18:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem jó, mert ahol van a " 4x" ott is az " x " helyére be kell írni a kifejezést ; tehát így fog kinézni:


4(4-y)

2013. jan. 27. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia.. megint én vagyok :$


Szóval.. az előbb rosszul mondtam, de mégse lett jó a tiéd, mert -2 -vel kellett volna beszorozni.


Megcsináltam.. remélem kilátható és érthető is, hogy mit miért. Elvileg ez a jó megoldás, mert átszámoltam és az ellenőrzésben is kijött.


Kép:

1: [link]

2: [link]

3: [link]

4: [link]

Ez az utolsó kép lenne az egészről.. :'D

Remélem kilátható...

2013. jan. 27. 19:16
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi :) Megpróbálom kivenni, kicsit homályos de még olvasható :)


Még 1x ezer hála :)

2013. jan. 27. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy itt az a kérdés, hogy érted is -e micsoda mi után következik és, hogyan jött ki az eredmény. :D

Érted?

2013. jan. 27. 20:22
1 2