Bertibeno kérdése:

Hogyan számítjuk ki a végtelen sorok értéket?


Itt van két példafeladat:


*****


Köszi



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 24. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Határérték-számítással. Mivel ezek csökkenő sorok ezért jó közelítéssel meg lehet mondani a végét.
2013. jan. 24. 17:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem így:

[link]

2013. jan. 24. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy a másodiknak ez a megoldása:

[link]

2013. jan. 24. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A másodiknál én kiemelnék úgy, hogy 3^(2n)/2^(3n) maradjon, vagyis:


12*3*3^(2n) / [1/2*2^(3n)]=12*3/(1/2)*3^(2n)/2^(3n)=

72*9^n/8^n=72*(9/8)^n


Ez egy mértani sor, ilyenkor, ha q<1, konvergens és ki lehet számolni a sor összegét a képlettel.

Ha q>=1, akkor divergens.

2013. jan. 24. 19:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 25. 08:08