Itt van két példafeladat:
*****
Köszi
* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 24. 17:21
1/5 anonim válasza:
Határérték-számítással. Mivel ezek csökkenő sorok ezért jó közelítéssel meg lehet mondani a végét.
3/5 anonim válasza:
Úgy látom, hogy a másodiknak ez a megoldása:
4/5 anonim válasza:
A másodiknál én kiemelnék úgy, hogy 3^(2n)/2^(3n) maradjon, vagyis:
12*3*3^(2n) / [1/2*2^(3n)]=12*3/(1/2)*3^(2n)/2^(3n)=
72*9^n/8^n=72*(9/8)^n
Ez egy mértani sor, ilyenkor, ha q<1, konvergens és ki lehet számolni a sor összegét a képlettel.
Ha q>=1, akkor divergens.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 25. 08:08