Egy matek példat kellene megoldnai (mértani végtelen sor) valaki segítene?


Feladat:

Adott egy négyzet alapú hasáb, b magassággal, és a oldallal. Ezen a téglatesten rajta van egy újabb téglatest 1% szazalekkal kisebb az alaplapja, és magassága pedig a fele az eredetinek.. erre van állitva újabb- újabb hasáb egy piramist alkot. és ennek a piramisnak kellene kiszámolni a felszínet...

A válaszaitokat elore is koszonom



2012. dec. 15. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alsó lap a^2

a fölső lapok területének összege szintén a^2, mert amit kitakar egy tégla a felszínből azt vissza is adja. Fölülről ránézve a felületek összege éppen a négyzet.


Van 4 oldallap is.

1 oldal területe:

a*b+0,99*0,5*a*b+0,99*0,5*(0,99*0,5*a*b)+...

=ab*(1+0,495+0,495^2+...)


mértani sor összege: 1/(1-0,495)=1,98


Vagyis a teljes felület:

2*a^2+4*1,98*ab=2*a^2+7,92*ab

2012. dec. 15. 22:09
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat, sokat segitettel :)
2012. dec. 15. 23:50