Mi lesz a közös nevező? (nagyon sürgős)


csak a nevezőket írom le

x^2-4

x^2-2x

x^2+2x


2013. jan. 21. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szorzattá alakítom a nevezőket:

(x-2)*(x+2)

2*(x-2)

2*(x+2)


A közös nevező: 2*(x-2)*(x+2)

2013. jan. 21. 17:12
 2/5 A kérdező kommentje:

És itt?

x^2+2x+1

2x-2

x^2-1


Első válaszoló köszi!

2013. jan. 21. 17:14
 3/5 bongolo ***** válasza:

Ifjutitan véletlenül 2-nek írta az x-et. Szóval az utolsó kettőnek ez a szorzatos alakja:


x*(x-2)

x*(x+2)


A közös nevező: x*(x-2)*(x+2)

2013. jan. 21. 17:20
 4/5 bongolo ***** válasza:

x^2+2x+1 = (x+1)²

2x-2 = 2(x-1)

x^2-1 = (x-1)(x+1)


Tehát a közös nevező: 2(x-1)(x+1)²

2013. jan. 21. 17:21
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jan. 21. 17:23