Egy háromszög oldalainak aránya 4:5:6, a hozzá hasonló háromszög legrövidebb oldala 0.8 cm. Határozzuk meg az utóbbi háromszög másik két oldalának hosszát?

Nagyon megköszönném ha valaki segítene h hogy kell elkezdeni vagy a lépéseket :)
2013. jan. 20. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy,hogy 0.8:4=0.2 02*5=1 0.2*6:1.2 szóval,0.8,1,1.2
2013. jan. 20. 19:40
 2/3 liliann13 ***** válasza:
pontosan, ahogy #1 írja
2013. jan. 20. 21:58
 3/3 anonim válasza:

Így nem jó?

4/0.8=5

5/5=1

6/5=1.2

És akkor az összegük 3 tehát 15/3 arány is 5.

2017. márc. 4. 15:37