a;^5*^125=
b;^3*(^27-^12)=
c;(^12-^10)*(^12+^10)=
ez a jel ^ azt helenti gyök alatt :)
tehát az első gyök alatt 5ször gyök alatt 125=
köszönöm szépen :)
2013. jan. 16. 17:28
1/3 anonim válasza:
a. √5 x √125 = √5x125 = √625 = 25
És így szépen tovább.
2/3 A kérdező kommentje:
tedd már meg hogy azt a méásik 2-t is megcsinálod.
ez a zárójeles nehezebben megy... :)
köszi szépen, ha megteszed
2013. jan. 16. 18:02
3/3 anonim válasza:
^3*(^27-^12)=
√3 *( √(3^3)- √(2*2*3))= √3*( 3 *√3-2* √3)= √3* ( √3) =3
(^12-^10)*(^12+^10)= nevezetes azonosság,
(a-b)*(a+b)=a²-b²
12-10=2
Írtam privit