Mi ezekenek a feladatoknak a megoldása?


a;^5*^125=

b;^3*(^27-^12)=

c;(^12-^10)*(^12+^10)=

ez a jel ^ azt helenti gyök alatt :)

tehát az első gyök alatt 5ször gyök alatt 125=

köszönöm szépen :)



2013. jan. 16. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

a. √5 x √125 = √5x125 = √625 = 25

És így szépen tovább.

2013. jan. 16. 17:43
 2/3 A kérdező kommentje:

tedd már meg hogy azt a méásik 2-t is megcsinálod.

ez a zárójeles nehezebben megy... :)

köszi szépen, ha megteszed

2013. jan. 16. 18:02
 3/3 anonim válasza:

^3*(^27-^12)=

√3 *( √(3^3)- √(2*2*3))= √3*( 3 *√3-2* √3)= √3* ( √3) =3


(^12-^10)*(^12+^10)= nevezetes azonosság,

(a-b)*(a+b)=a²-b²


12-10=2


Írtam privit

2013. jan. 18. 04:02