Könyves feladat! Jól csináltam?


Egy könyv számozását a 3. oldalon kezdték. Tudjuk, hogy a könyv 203 oldalas. Hány darab számjegyet írtak le összesen a könyv számozásakor?

Na most nekem erre az jött ki, hogy 499-et. Jól csináltam?


2013. jan. 16. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A kétszámjegyűekbõl összesen van 3-9-ig 7 darab, 10-99-ig van 90 szám, ami 2*90=180 szám. 100-203-ig 104 szám, ami 3*104=312 számjegy.

312+180+7=499

Igen, jól számoltál. :)

2013. jan. 16. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszii :))
2013. jan. 16. 18:24