Kémiai feladat. Jól csináltam?


A kérdés ez volt:Hány gramm hidrogén klorid állitható elő 3mol hidrogén klórral való egyesitése során?

Nekem 219 gramm jött ki.Viszont lenne még pár kérdésem:

Honnan tudom hogy az egyikből hány mol-t kell vennem?

A kétatomos elemmolekulákat mindig igy kell felirni pl:CL2,soha sincsen olyan eset amikor csak simán Cl?


2011. szept. 24. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet tévedek, rég kémiáztam de gondolom csak be kell tömeget helyettesíteni a hidrogén és klór reakció egyenletébe; 3 H2 + 3 Cl2 =6 HCL

Vagyis 6gramm+216gramm= 222 gramm

A hidrogént 1 grammal számoltam ugye, így H2=2 gramm és 3móllal számolva 6gramm.

A klórnál 36grammal számoltam (nemtom merre kellett volna kerekíteni :D) így Cl2 72gramm és 3 mólnyi (mivel ennyi kell a reakcióegyenletbe) 216gramm.

2011. szept. 24. 18:49
 2/7 anonim ***** válasza:

A hidrogén-klorid vegyjele HCl. Tehát 1-1 arányban kell venni őket. A moláris tömege H=1g, CL=35,45g. Na ha ezekeket összeadod és 3szorosát veszed, az szerintem 109,35g.

Csak a gázok szerepelnek 2 atomos molekulákban, kivéve a nemesgázok, ők csak 1 atomosak.

2011. szept. 24. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnek az nem 6HCl, hanem amit ő számolt az már 12!
2011. szept. 24. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
6 az csak való igaz én 2atomos molekulákkal számoltam nem pedig 1-1el.
2011. szept. 24. 19:27
 5/7 anonim ***** válasza:

1 atomos gázok: He, Ne, Ar, Kr, Xe, Rn

2 atomos gázok: H₂, N₂, O₂, F₂, Cl₂, (Br₂, I₂)

3 atomos gázok: O₃

4 atomos gázok: O₄


[link]


[link]


Van olyan eset is, hogy: “Cl•“. Ezeket szabad gyököknek hívjuk.


3H₂ + 3Cl₂ → 6 HCl


6*(1,008 + 35,453) = 6*36,461 = 218,766 ≈ 219 g

2011. szept. 24. 20:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Utólag már kijavítottam,és a 2. válaszolónak volt igaza.
2011. szept. 25. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:

1 mól hidrogénatom = 1,008g/mol

1 mól hidrogén (H₂) = 2*1,008 = 2,016 g/mol


[link]


Idézek belőle:


„1 mól hidrogénatom tömege 1,00794 gramm.“


[link]


Idézek belőle:


“A reakció egyenletből látható, hogy 1 mól H₂ 1 mol vízből állítható elő“.


Máskor úgy írd ki a kérdést, hogy egyértelmű legyen, ha rendes választ akarsz rá kapni.

2011. szept. 25. 13:43