Segítsen valaki légyszíves..sürgős.. :))!2013. jan. 15. 16:17
1/7 Andizsuzsi válasza:
-2/3 + 3/3 = 3/3 - 2/3 = 1/3
2/7 anonim válasza:
-1/3 az eredmény remélem nem mondtam hülyeséget.
3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 15. 18:55
4/7 anonim válasza:
-2 3 -2 + 3 1
- + - = ------ = - = 0,33
3 3 3 3
5/7 anonim válasza:
Hát ez elég hülyén jött ki.
A lényeg az, hogy kell egy közös nevező, mert törtet egész számmal nem tudsz összeadni/kivonni.
Tehát a tört nevezője 3, ezért 1 egész, az három harmad, így már meg is van a közös nevező.
A számlálókat összevonod, a nevezőt megtartod és voilá.
6/7 anonim válasza:
Az eredmény pedig 1/3 vagyis 0,333..