Mennyi mínusz kettő harmad meg egy? (-2/3 +1 )

Segítsen valaki légyszíves..sürgős.. :))!

2013. jan. 15. 16:17
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
-2/3 + 3/3 = 3/3 - 2/3 = 1/3
2013. jan. 15. 16:21
 2/7 anonim válasza:
-1/3 az eredmény remélem nem mondtam hülyeséget.
2013. jan. 15. 16:22
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 15. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

-2 3 -2 + 3 1

- + - = ------ = - = 0,33

3 3 3 3

2013. jan. 16. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez elég hülyén jött ki.


A lényeg az, hogy kell egy közös nevező, mert törtet egész számmal nem tudsz összeadni/kivonni.


Tehát a tört nevezője 3, ezért 1 egész, az három harmad, így már meg is van a közös nevező.


A számlálókat összevonod, a nevezőt megtartod és voilá.

2013. jan. 16. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eredmény pedig 1/3 vagyis 0,333..
2013. jan. 16. 23:41
 7/7 iloveflute válasza:
-2/3+3/3=1/3
2013. jan. 24. 16:18