gondolok itt az s/2 vel? -re
valamint mit csinaltak?osszeadtak a ket egyenletet?
2013. jan. 15. 15:17
1/2 anonim válasza:
Első egyenlet:
v1+v2=s/t1
Ebből kifejezzük v1-et:
v1 = (s/t1) - v2
Második egyenlet:
v1-v2=s/t2
Ebből kifejezzük v2-t:
v2=v1-(s/t2)
v2-t behelyettesítjük az első egyenletbe:
v1 = (s/t1) - v2
v1 = (s/t1) - v1 + (s/t2)
(s/t1) + (s/t2) = 2*v1
s-t kiemelem:
s[(1/t1)+(1/t2)] = 2*v1 //osztok 2-vel
s/2 * [(1/t1)+(1/t2)] = v1
v1 = s/2 * [(1/t1)+(1/t2)]
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. jan. 15. 15:59