MATEK - hogyan jott ki a ket egyenletbol ez?


[link]


gondolok itt az s/2 vel? -re


valamint mit csinaltak?osszeadtak a ket egyenletet?


2013. jan. 15. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Első egyenlet:

v1+v2=s/t1

Ebből kifejezzük v1-et:

v1 = (s/t1) - v2


Második egyenlet:

v1-v2=s/t2

Ebből kifejezzük v2-t:

v2=v1-(s/t2)


v2-t behelyettesítjük az első egyenletbe:

v1 = (s/t1) - v2

v1 = (s/t1) - v1 + (s/t2)

(s/t1) + (s/t2) = 2*v1


s-t kiemelem:

s[(1/t1)+(1/t2)] = 2*v1 //osztok 2-vel

s/2 * [(1/t1)+(1/t2)] = v1

v1 = s/2 * [(1/t1)+(1/t2)]

2013. jan. 15. 15:39
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. jan. 15. 15:59