7. -es matematika. Leírnátok nekem egyenletbe? /Megoldás nem kell/


Elég ha leírjátok egyenletbe mert utána márt megy!Köszönöm! :)


1. Egy 32 fős csoport csónakkirándulásra indult.A csónakok két,- illetve háromszemélyesek.Hány két-és háromszemélyes csónakot béreltek,ha összesen 12 csónakban indultak útnak,és minden csónakban pontosan annyian ültek,ahány személyes?


2.Zsoltinak háromszor annyi szakkönyve van,mint Máténak,és 43-mal több,mint Andinak. Megszámolták ,hogy összesen hány könyvük van.Zsolti 180-at,Máté 181-et,Andi 182- számolt.Melyikük számolt jól?


3.A 7.a és 7.b tétszáma egyenlő.A 7.a osztályba 22,a 7.b osztályba 10 fiú jár.A 7.b osztályba járó lányok száma 3x annyi,mint a 7.a osztályéba járó lányoké.Mennyi a 7.a és a 7.b osztályok létszáma!


Péntekig legyen szíves valaki leríni ezeket egyenletbe!


2013. jan. 15. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Feladat:

x: kétszemélyes csónakok száma

y: háromszemélyes csónakok száma

I.egyenlet: x + y = 12

II.egyenlet: 2x + 3y = 32


(Elsőből kifejezed x-et, és beírod a másodikba, kijön a végeredmény).


2. Feladat:

ZS: Zsolt könyeinek száma

M: Máté könyveinek száma

A: Andi könyveinek száma

x: Összes könyvek száma


I.egyenlet: ZS = 3M

II.egyenlet: ZS = A + 43

III.egyenlet: ZS + M + A = x


(Kifejezed M-et és A-t is ZS-ként, és beírod a harmadik egyenletbe.)


3. Feladat:

A: A osztály össz létszáma

B: B osztály össz létszáma

Af: A osztály fiúinak száma

Al: A osztály lányainak száma

Bf: B osztály fiúinak száma

Bl: B osztály lányainak száma


Tudjuk:

Af = 22

Bf = 10


I.egyenlet: Bl = 3*Al

II.egyenlet: A=B


Mivel Bf+Bl=B=A, ezért

10+3Al=A=Af+Al=22+Al

10+3Al = 22+Al

2013. jan. 15. 15:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))) Örök hála! :D
2013. jan. 15. 15:15