17820 és 70785 legnagyobb közös osztója és legkisebb közös többszöröse kellene. Meg tudnátok mondani a helyes választ?

2013. jan. 14. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Először bontsd fel prímtényezőkre a két számot:

17820=2*2*3*3*3*3*5*11

70785=3*3*5*11*11*13

Ez alapján a legnagyobb közös osztót úgy kapod meg, ha összeszorzod azokat a számokat, amelyek mindkettőben megvannak. Most: 3*3*5*11=495

A legkisebb közös többszöröst úgy, ha összeszorzod azokat a számokat amelyek legalább az egyikben megvannak: 2*2*3*3*3*3*5*11*11*13=2 548 260

2013. jan. 14. 17:43