Egy üzletben egy bébiruha ára 1240 Ft egy papucs 860 ft egy táska 350 Ft-ba kerül.Háromféle áruból az eladott tételek száma 34 és a bevétel 29970 Ft .Ruhából 5-tel többet adtak el,mint táskából.Hány darabot adtak el az egyes árukból?
2013. jan. 13. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Táskából eladtak x db-ot 350 Ft-os áron.

Ruhából eladtak x+5 db-ot 1240 Ft-os áron.

Papucsból eladtak 34-[(x+5)+x] db-ot 860 Ft-os áron.


860*(34-(x+5+x))+1240*(x+5)+350*x=29970

860*(29-2x)+1240x+6200+350x=29970

24940-1720x++1240x+6200+350x=29970

1170=130x

x=9


Táskából 9 db-ot, ruhából 14 db-ot, papucsból 11 db-ot adtak el.

9*350+14*1240+11*860=29970

2013. jan. 13. 12:13
 2/5 anonim ***** válasza:

ruha= a+5

táska=a

papucs= 34-(a+5)-a


1240*(a+5)+860* (34-a-5-a)+ 350*a=29970

1240a+600+

2013. jan. 13. 12:22
 3/5 anonim ***** válasza:

ruha= a+5 9+5 db 17360

táska=a 9 db 3150

papucs= 34-(a+5)-a 11 db 9460


1240*(a+5)+860* (34-a-5-a)+ 350*a=29970

1240a+6200+24940-1720a+350a=29970

-130a+31140=29970

a=9

2013. jan. 13. 12:38
 4/5 anonim ***** válasza:
A 12.22-est javítottam
2013. jan. 13. 12:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. jan. 13. 13:13