Egy rombusz területe 31,5 cm2, egyik átlója 7 cm. Mekkora a másik átlója ill. kerülete?2013. jan. 10. 17:57
1/3 rémuralom válasza:
A rombusz területe az átlók szorzatának fele. Ha az ismeretlen átlót x-szel jelölöd, akkor 7x/2=31,5, ebből x=9.
Az átlók merőlegesen felezik egymást, ezért a két átló fele egy derékszögű háromszög befogói. Az átfogó a rombusz oldala. Pitagorasz-tétellel: a^2=3,5^2+4,5^2, ebből a=5,7, a kerület ennek négyszerese.
2/3 anonim válasza:
Rombusz területe:
T=(e*f)/2
31,5 = (7*e)/2
63=7e
e=9 cm A másik átló hossza.
Kerülete: 4a
Ehhez kiszámolod az oldalát:
Mivel az átlók felezik egymást, használhatod pitagorasz tételét.
(e/2)^2 + (f/2)^2 = a^2
4,5^2 + 3,5^2 = a^2
a=5,7 cm
Kerülete tehát 4a = 22,8 cm.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 11. 14:03