Mi a megoldás menete? (Matek)

Egy rombusz területe 31,5 cm2, egyik átlója 7 cm. Mekkora a másik átlója ill. kerülete?
2013. jan. 10. 17:57
 1/3 rémuralom ***** válasza:

A rombusz területe az átlók szorzatának fele. Ha az ismeretlen átlót x-szel jelölöd, akkor 7x/2=31,5, ebből x=9.


Az átlók merőlegesen felezik egymást, ezért a két átló fele egy derékszögű háromszög befogói. Az átfogó a rombusz oldala. Pitagorasz-tétellel: a^2=3,5^2+4,5^2, ebből a=5,7, a kerület ennek négyszerese.

2013. jan. 10. 18:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Rombusz területe:


T=(e*f)/2


31,5 = (7*e)/2


63=7e


e=9 cm A másik átló hossza.


Kerülete: 4a

Ehhez kiszámolod az oldalát:


Mivel az átlók felezik egymást, használhatod pitagorasz tételét.


(e/2)^2 + (f/2)^2 = a^2


4,5^2 + 3,5^2 = a^2


a=5,7 cm


Kerülete tehát 4a = 22,8 cm.

2013. jan. 10. 18:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 11. 14:03