2012. dec. 18. 16:44
1/2 PósánéAnita válasza:
mivel 2:3 arányban osztja, összesen 5 kis részre kell felosztani a szöget, az egyik tartalmaz ebből 3 kis részt, a másik kettőt. A 90 fokot/5=18 fokos egy kis rész, így a szögek, amikre az átló bontja a 90 fokot: 36 és 54.
ha lerajzolod keletkezik 4 háromszög az ábrán. ebből két szöget most határoztunk meg, a 3. 180 fokból ezek= 90 fok.
B.
pitagorasz tétellel meghatározható:
6^2+a^2=10^2
36+a^2=100
a^2=64
a=8
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. dec. 18. 17:48