Egy téglalap átlója 2:3 arányban osztja a téglalap szögét. A, Mekkora szöget zár be a két átló? B, Mekkora a hosszabb oldal, ha az átló hossza 10cm, a rövidebb oldal hossza pedig 6 cm? A feladat megoldás menete is kell :D

2012. dec. 18. 16:44
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:

mivel 2:3 arányban osztja, összesen 5 kis részre kell felosztani a szöget, az egyik tartalmaz ebből 3 kis részt, a másik kettőt. A 90 fokot/5=18 fokos egy kis rész, így a szögek, amikre az átló bontja a 90 fokot: 36 és 54.

ha lerajzolod keletkezik 4 háromszög az ábrán. ebből két szöget most határoztunk meg, a 3. 180 fokból ezek= 90 fok.

B.

pitagorasz tétellel meghatározható:

6^2+a^2=10^2

36+a^2=100

a^2=64

a=8

2012. dec. 18. 16:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. dec. 18. 17:48