Egy háromszög három oldalának hosszúsága 18cm,32 cm és 40 cm. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge? (Koszinusztétel)

valaki segítene?

2013. jan. 10. 14:59
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

40^2= 18^2+32^2-2*18*32*cos szög

1600=1348-1152*cos szög

252=-1152*cos szög

-0,21875= cos szög

102.63=szög

2013. jan. 10. 21:34