Derékszögü háromszögben lévő p g és a magasság kiszámítása?

Megvan minde adatom minden szögem csak nem tudom ill. értem h tudom kiszámolni a p és q majd a magaságot! Válaszokat megköszönöm!!

2013. jan. 9. 22:05
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

befogó tétel: a^2= p*c

b^2= q*c

magasságtétel: m^2= p*q

2013. jan. 10. 08:56