Hogy kell elkezdeni a feladatot?


egy téglalap kerülete 40 cm. a téglalap oldalai felé írt négyzetének összege 208cm2. mekkorák a téglalap oldalai?


egy sakkverseny minden résztvevője egy játszmát játszott a többi versenyzővel. ezen a versenyen összesen 153 játszmát játszottak le. hányan vettek részt a sakkversenyen?


másodfokú egyenletrendszerrel kell megoldani de nem tudom hogy kell elkezdeni :(

megoldani megtudom, csak az adatokat nem tudom kiszedni a szövegből


2013. jan. 8. 21:39
 1/2 anonim válasza:

Kezdeném a 2.kal: tegyük fel X-en vannak. Ha mindenki mindenkivel játszik egyszer, akkor x*(x-1) meccs (x-1, mert önmagával nem játszik. Ezt így kell elkezdeni.


Az első: a téglalapnak 2 db "a" oldala, és 2 db "b" oldala van. Ebből jön, hogy a 208cm2=a*a+a*a+b*b+b*b=2(a^2+b^2)cm2


Innen már meg kell tudnod oldani egyedül is :)

sok sikert

2013. jan. 8. 22:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. jan. 8. 22:05