Valaki segítene megoldani ezt a két feladatot?

[link]
2013. jan. 8. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Első feladatot úgy kezded h négyzetre emelsz. Akkor:


x+5=(x-1)^2


x+5=x^2-2x+1


ezt nullára rendezed:


x^2-3x-4=0


ebből x1=4 és x2=-1


Másik feladatnál behelyettesítesz x^2 helyére A-t


Akkor lesz:


4A^2-37A+9=0


Amiből A1=9 és A2=1/4


vissza helyettesítesz: 9=x^2, tehát x = 3 vagy -3

másikat is: 1/4=x^2 tehát x = 1/2 vagy -1/2


buék

2013. jan. 8. 17:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy van majdnem, ahogy az első írta:

[link]

Első feladatnál a hamis gyököt ki kell zárni!

2013. jan. 8. 18:29
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2013. jan. 8. 20:03