Kémia házi feladat. Tudnátok segíteni?

1.Számítsd ki hány gramm nátrium-hidroxid képes közömbösíteni 441 g foszforsavat! Mennyi só keletkezik? Írd fel a reakció egyenletét is!

2013. jan. 7. 17:26
 1/1 anonim ***** válasza:

H3PO4 + 3NaOH --> Na3PO4 + 3H2O


M(H3PO4)=98g/mol

m=441g

n=m/M=441/98=4,5mol


m(NaOH)=?

m=n*M=4,5*3*40=540g NaOH-t közömbösít


m(Na3PO4)=n*M=4,5*164=738g só keletkezik

2013. jan. 7. 18:04