1.Számítsd ki hány gramm nátrium-hidroxid képes közömbösíteni 441 g foszforsavat! Mennyi só keletkezik? Írd fel a reakció egyenletét is!2013. jan. 7. 17:26
1/1 anonim válasza:
H3PO4 + 3NaOH --> Na3PO4 + 3H2O
M(H3PO4)=98g/mol
m=441g
n=m/M=441/98=4,5mol
m(NaOH)=?
m=n*M=4,5*3*40=540g NaOH-t közömbösít
m(Na3PO4)=n*M=4,5*164=738g só keletkezik