[link]


[link]



2013. jan. 7. 16:59
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:

1. feladat:

felső polc (x+x-8)/2= x-4

középső X

alsó x-8

ez összesen 60

x-4+x+x-8=60

3x-12=60

x=24

felső: 20

középső:24

alsó:16


2.feladat:

Péntek: x*0,35

Sz: x*0,65*2/3

V: x*0,35-900

H: 100

ez összesen x, ami a föld mennyisége

0,35x+0,65x*0,666+0,35x-900+100=x

1,13x-800=x

x=6000

2013. jan. 7. 17:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2013. jan. 7. 17:14