Matek házi, valaki megoldaná?

x³-3*x²-9*x+2=0 x=?
2013. jan. 5. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

x=-2 vagy

x=1/2*(5-gyök(21) vagy

x=1/2*(5+gyök(21)

2013. jan. 5. 16:25
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocs, a zárójeleket nem zártam be, helyesen:

x=-2 vagy

x=1/2*(5-gyök(21)) vagy

x=1/2*(5+gyök(21))

2013. jan. 5. 16:28