COS függvény számításnál miért mindig 0,99. jön ki eredménynek?


Szerintem ez nem jó. Mindig ilyesmi érték jön ki.

pl. cos (5pi / 6)


beírom a számológépbe, és az eredmény 0,9989..


Hogyan számoljam ki?



2013. jan. 7. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokban számoltál. Állítsd át a gépet radiánra. (DRG -> legyen R)
2013. jan. 7. 12:49
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! És egyébként van valami levezetése ennek a példának? Mert gondolom jobb lenne, ha levezetném, nem csak az eredményt írnám oda.
2013. jan. 7. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:

vagy számold át fokba, mielőtt beütöd a gépbe:

5*180/6=150 fok

cos 150 =-0,866


(Megjegyzés: pi/2 és 3/2pi között a cos negatív, ebből látszik, hogy a 0,99 semmiképp nem lehet jó)

2013. jan. 7. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A cos függvényre igaz, hogy


cos (pi-x) = -cos x


Vagyis:

cos (5pi/6) = - cos pi/6


cos pi/6 , ami ugyanaz, mint cos 30 fok pedig nevezetes szög.

cos pi/6 = gyök(3)/2


cos (5pi/6) = -gyök(3)/2

2013. jan. 7. 12:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobban megérted, ha ezt használod:

[link]

A szögnek, a beviteli ablakba, 5pi/6 -ot is beírhatod.

A pi-t Alt+P -vel legegyszerűbb beírni. Vigyázz, hogy a fok jelet, akkor töröld ki! A program átszámolja fokra, és a görbén meglátod, amit az előző válaszolók írtak.

2013. jan. 7. 13:40