Nem voltam pár napot suliban mert beteg voltam és kaptunk egy olyan házi feladatot ahol ki kell számolni egy testnek a térfogatát de nem tudom , hogyan kell . Valaki letudná írni hány m3-res ?
2013. jan. 6. 17:46
1/4 PósánéAnita válasza:
ez most 2 csonkagúla egymáson? az a c mi, az alsó fedőéle?
2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem kettő csonka gúla ként kell ki számolni .
A fekete vonalak a test körvonalai . A piros volal ( c) ott csak egy méret van meg adva , tehát méretvonal a pirossal jelölt . A test teljes magassága 1 m
2013. jan. 6. 18:30
3/4 anonim válasza:
Bontsd szét pár darabra és ugy számodl ki és add össze.
4/4 PósánéAnita válasza:
az egész aljával van bajom, nem írja mekkora az alsó téglalap egyik oldala, én az ábra alapján feltételezem, hogy az is b.
V felső csonkagúla= ((276*159+ gyök (276*159*173*159)+ 159*173)*90 /3=3184037,7
V alsó= (159*173+ gyök(159*173*152*173)+152*159)*10 /3=261898,9, összaedva: 3445936,66