Hogyan kell ennek a ferde kúpnak a térfogatát kiszámolni? (lent)


[link]


r=5 ; a1=29 ; a2=39



2012. dec. 20. 20:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2012. dec. 20. 20:01
 2/11 A kérdező kommentje:
A pirossal berajzol derékszögű háromszöget, én rajzoltam be, gondolom valahogy úgy kéne.
2012. dec. 20. 20:03
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést a "hejesírási" hibákért, de már nagyon kifáradtam a sok példa megoldásában. :)
2012. dec. 20. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, úgy kellene.

Az r -en túli részt jelölöd valamivel.

Így két ismeretlen van, felírsz két pitagorász-tételt.

Két egyenlet, két ismeretlen. Ezt az egyenletrendszert megoldod. m ismeretében a térfogat már nem gond.

Világos, vagy kell további segítség?

2012. dec. 20. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy háromszöged a rajzon, oldalai: a1, a2, 2r

Vagyis

10,29,39


Ez nem lehetséges, mert a két kisebb oldal összegének nagyobbnak kéne lennie a harmadiknál.

Egyedül úgy jön ki, ha a 29 hosszú oldal teljesen vízszintes.

A magasság ekkor 0.

V=0.

2012. dec. 20. 20:21
 6/11 A kérdező kommentje:
20:14-nek: Az r-en túli kisrész legyen x. Akkor xégyzet + mnégyzet = a1négyzet ; (2r+x)négyzet + mnégyzet = a2négyzet. Így gondoltad?
2012. dec. 20. 20:45
 7/11 A kérdező kommentje:
20:21-nek: A 10 az alap és akkor lehetséges. Azért köszi a választ. (zöld pacsi mindkettőtöknek)
2012. dec. 20. 20:48
 8/11 A kérdező kommentje:

xégyzet + mnégyzet = a1négyzet ; (2r+x)négyzet + mnégyzet = a2négyzet


xnégyzet + mnégyzet = 841 ; (2r+x)négyzet + mnégyzet = 1521


kifejezem az mnégyzetet az elsőből mondjuk.

mnégyzet=841-xnégyzet, beírom a másodikba: (2r+x)négyzet + 841-xnégyzet = 1521. Így még mindig 2 ismeretlenes az egyenlet. Teendő?

2012. dec. 20. 20:51
 9/11 anonim ***** válasza:

kivonod egymásból a két egyenletet.


m^2 kiesik.


Egy ismeretlen marad x, ráadásul elsőfokú lesz.


És az jön ki, hogy x=30.

Ami nem jó, mert

x^2+m^2=841

900+m^2=841


lehetetlen


Pont azért, amit a hozzászólásomban írtam.

2012. dec. 20. 20:52
 10/11 A kérdező kommentje:

Arra jutottam, hogy nem nézem a pirossal bejelölt egyeneseket, akkor cosinus tétellel lehet ki lehet számolni.

841=1521+100-2*39*10*cosalfa.

841=1621-780cosalfa

-780=-780cosalfa

1=cosalfa

alfa=0°

hm...

lehet igaza van a 2. válaszolónak?

2012. dec. 20. 21:02
1 2