Hogy lehet ezt egyszerűsíteni?

q^3-1 / q-1
2013. jan. 6. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

q^3-1 -ra van egy azonosság: q^3-1 = (q-1)*

Átírod erre a szorzatalakra a számlálót. Leegyszerűsítessz q-1 -gyel, marad (q^2+q+1).

Ennyit lehet tenni.

2013. jan. 6. 17:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Na ezt újra, mert lemaradt a vége.

Szóval q^3-1 -re van egy azonosság: q^3-1 = (q-1)*(q^2+q+1).

Átírod erre a szorzatalakra a számlálót. Leegyszerűsítessz q-1 -gyel, marad (q^2+q+1).

Ennyit lehet tenni.

2013. jan. 6. 17:39