q^3-1 / q-12013. jan. 6. 16:50
1/2 anonim válasza:
q^3-1 -ra van egy azonosság: q^3-1 = (q-1)*
Átírod erre a szorzatalakra a számlálót. Leegyszerűsítessz q-1 -gyel, marad (q^2+q+1).
Ennyit lehet tenni.
2/2 anonim válasza:
Na ezt újra, mert lemaradt a vége.
Szóval q^3-1 -re van egy azonosság: q^3-1 = (q-1)*(q^2+q+1).
Átírod erre a szorzatalakra a számlálót. Leegyszerűsítessz q-1 -gyel, marad (q^2+q+1).
Ennyit lehet tenni.