Elvileg ennek kéne kijönni, de hogyan: (5-3n-3/(n+1))*(n/(5-3n))2012. dec. 8. 14:21
1/1 anonim válasza:
Az első zárójelben közös nevezőre hozzuk a törteket, lesz 5/(n+1)-(3*(n+1)/(n+1))=5/(n+1)-(3n+3)/(n+1)=(5-3n-3)/(n+1)
A második zárójelben is közös nevezőre hozunk, lesz:
5/n-3n/n=(5-3n)/n
Törtet törttel úgy osztunk, hogy a tört fordítottjával szorzunk és megkapjuk, hogy (5-3n-3)/(n+1)*n/(5-3n).