Hogyan kell át alakitani, hogy ne tartalmazzongyökjelet?

A=3×negyedrendű√x³×köb√y
2012. nov. 24. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyök átírható hatványra negyedrendű √ =1/4. hatvány


A=3×negyedrendű√x³×köb√y=3*(x³)^(1/4)*y^(1/3)=

3*x^(3/4)*y^(1/3)


Az x-es tagnál lehetett használni a hatványazonosságot.

2012. nov. 24. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 24. 20:30