A=3×negyedrendű√x³×köb√y2012. nov. 24. 19:52
1/2 anonim válasza:
A gyök átírható hatványra negyedrendű √ =1/4. hatvány
A=3×negyedrendű√x³×köb√y=3*(x³)^(1/4)*y^(1/3)=
3*x^(3/4)*y^(1/3)
Az x-es tagnál lehetett használni a hatványazonosságot.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. nov. 24. 20:30