Integrálszámítást csinálok, reggel óta tanulok, nem fog az agyam, szóval örülnék, ha valaki gondolkodna helyettem. (Ha nem negatív az xnégyzet, akkor tudom hogy kell)2012. okt. 22. 12:44
1/3 A kérdező kommentje:
-(x-2)^2+4 ??
2012. okt. 22. 12:46
2/3 anonim válasza:
Ami átalakítást csináltál, az önmagában helyes, hiszen -(x-2)^2+4=-(x^2-4x+4)+4=-x^2+4x. Persze más kérdés, hogy milyen is az integrálod :D Ugyanis ha például ez a másodfokú kifejezés gyök alatt van és a ráadásul a nevezőben is (és a számláló konstans), akkor arcsin()+C primitív függvényre fog vezetni :)
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. okt. 23. 16:41