Teljes négyzetté hogy kell alakítani, ha az x^2 együtthatója negatív szám? -x^2+4x -et hogy alakítom át?

Integrálszámítást csinálok, reggel óta tanulok, nem fog az agyam, szóval örülnék, ha valaki gondolkodna helyettem. (Ha nem negatív az xnégyzet, akkor tudom hogy kell)
2012. okt. 22. 12:44
 1/3 A kérdező kommentje:
-(x-2)^2+4 ??
2012. okt. 22. 12:46
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami átalakítást csináltál, az önmagában helyes, hiszen -(x-2)^2+4=-(x^2-4x+4)+4=-x^2+4x. Persze más kérdés, hogy milyen is az integrálod :D Ugyanis ha például ez a másodfokú kifejezés gyök alatt van és a ráadásul a nevezőben is (és a számláló konstans), akkor arcsin()+C primitív függvényre fog vezetni :)
2012. okt. 22. 13:33
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. okt. 23. 16:41