Négyzetre emeléssel kezdek..
akkor marad 5x+4=(2x+2)négyzeten?
Vagy már ez sem jó ?
2013. jan. 6. 12:25
1/7 anonim válasza:
De jó.
Felbontod a zárójelet az azonosság alapján.
5x + 4 = 4x^2 + 8x + 4 /-4 /-5x
0= 4x^2 + 3x
0= x (4x+3)
Egy szorzat akkor 0, ha valamlyik tényezője 0.
x=0 vagy 4x + 3 = 0
Tehát x = 0 vagy x = -3/4
2/7 A kérdező kommentje:
ahha..:DD
Szóval így!!!:D
Köszii!!
2013. jan. 6. 12:37
3/7 A kérdező kommentje:
és ha nekem ilyen jön ki?
0=x^2+6x+8 ??
2013. jan. 6. 12:52
4/7 anonim válasza:
Ez egy másik feladat? AKkor másodfokú egyenlet megoldóképlete.
5/7 A kérdező kommentje:
Igen ez már egy másik.
Szóval ha van még egy tényezőm ami nem x-es csak egy szám mint itt a 8, akkor megoldóképlet de ha nincs akkor az első válaszoló megoldása? Igaz?
2013. jan. 6. 13:03
6/7 anonim válasza:
Mindegyik válaszoló én vagyok, de az első feladatot is csinálhatod megoldóképlettel, ugyanaz fog kijönni. Csak ha nincs konstans tag, talán mégis egyszerűbb kiemelni x-et és úgy csinálni.
7/7 A kérdező kommentje:
Ja értem!
Köszi a segítséget, mentek a kis zöldkezek! :)
2013. jan. 6. 13:24