Matek! Egy ilyen típusú feladatot, hogy oldok meg? Gyökalatt:5x+4= 2x+2


Négyzetre emeléssel kezdek..

akkor marad 5x+4=(2x+2)négyzeten?

Vagy már ez sem jó ?



2013. jan. 6. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:

De jó.

Felbontod a zárójelet az azonosság alapján.

5x + 4 = 4x^2 + 8x + 4 /-4 /-5x

0= 4x^2 + 3x

0= x (4x+3)

Egy szorzat akkor 0, ha valamlyik tényezője 0.

x=0 vagy 4x + 3 = 0

Tehát x = 0 vagy x = -3/4

2013. jan. 6. 12:31
 2/7 A kérdező kommentje:

ahha..:DD

Szóval így!!!:D

Köszii!!

2013. jan. 6. 12:37
 3/7 A kérdező kommentje:

és ha nekem ilyen jön ki?

0=x^2+6x+8 ??

2013. jan. 6. 12:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy másik feladat? AKkor másodfokú egyenlet megoldóképlete.
2013. jan. 6. 12:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen ez már egy másik.

Szóval ha van még egy tényezőm ami nem x-es csak egy szám mint itt a 8, akkor megoldóképlet de ha nincs akkor az első válaszoló megoldása? Igaz?

2013. jan. 6. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik válaszoló én vagyok, de az első feladatot is csinálhatod megoldóképlettel, ugyanaz fog kijönni. Csak ha nincs konstans tag, talán mégis egyszerűbb kiemelni x-et és úgy csinálni.
2013. jan. 6. 13:18
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja értem!

Köszi a segítséget, mentek a kis zöldkezek! :)

2013. jan. 6. 13:24