4 az X-1-en -2=02013. jan. 5. 16:21
1/4 anonim válasza:
4^(x-1)-2=0
4^(x-1)=2
4^(x-1)=2^(2*(x-1)=2^1=2
elhagyható az alap, mivel a függvény szigorúan monoton nő
(2*(x-1)=1
2x-2=1
2x=3
x=1,5
2/4 A kérdező kommentje:
Máshogy nem is lehet?
2013. jan. 5. 17:07
3/4 anonim válasza:
Máshogy nem,
4^(x-1)=2
A trükk mindig az, hogy azonos alapra kell hozni mindkét oldalt.
4=2^2 ezért mindkét oldalt 2-es alapra tudjuk hozni.
Utána azt kell megnézni, mikor egyenlőek a kitevők.
4/4 A kérdező kommentje:
okéé köszi:)
2013. jan. 5. 18:12