Csire Fannika kérdése:

Kaptunk egy egyenletet matekon. Ezt mar megoldottuk oran de az ellenorzesre meg nm volt ido. Azert mert ha megcsinalom kis 5 kapok. Segitetek?


3(x-2)/2-x/3=5x+6

....az eredmeny: -54/23 ma lecci segitetek kiszamolni az ellenorzest...pontosan leirva koszi?


2013. jan. 3. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Bal oldal:


3(-54/23-2)/2-(-54/23)/3=


-54/23-2 közös nevezőre kell hozni: -54/23-46/23=-100/23

A -100/23 szorozva van 3-mal: -300/23 lesz, és osztva kettővel: -300/46.


-54/23 osztva 3-mal: -18/23 (osztom a számlálót) a


-300/46-(-18/23)=-300/46+18/23

közös nevezőre kell hozni -300/46=-150/23

-150/23+18/23=-132/23


Most számoljuk ki a jobb oldalt:

5*(-54/23)+6=-270/23+6

Közös nevezőre hozzuk

-270/23+138/23=-132/23


A két oldal egyenlő, vagyis a megoldás tényleg jó.

2013. jan. 3. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Valóban jó:

[link]

2013. jan. 3. 22:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kosz! Az a jel a kkepen mit jelent!
2013. jan. 3. 22:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen jelet látsz a képen??
2013. jan. 3. 23:03