3(x-2)/2-x/3=5x+6
....az eredmeny: -54/23 ma lecci segitetek kiszamolni az ellenorzest...pontosan leirva koszi?
2013. jan. 3. 21:43
1/4 anonim válasza:
Bal oldal:
3(-54/23-2)/2-(-54/23)/3=
-54/23-2 közös nevezőre kell hozni: -54/23-46/23=-100/23
A -100/23 szorozva van 3-mal: -300/23 lesz, és osztva kettővel: -300/46.
-54/23 osztva 3-mal: -18/23 (osztom a számlálót) a
-300/46-(-18/23)=-300/46+18/23
közös nevezőre kell hozni -300/46=-150/23
-150/23+18/23=-132/23
Most számoljuk ki a jobb oldalt:
5*(-54/23)+6=-270/23+6
Közös nevezőre hozzuk
-270/23+138/23=-132/23
A két oldal egyenlő, vagyis a megoldás tényleg jó.
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kosz! Az a jel a kkepen mit jelent!
2013. jan. 3. 22:32
4/4 anonim válasza:
Nem tudom milyen jelet látsz a képen??