Egy üzemben 500 elkészült munkadarab közül 10 selejtes. Találomra kiválasztunk az 500 közül 20at. Mekkora valószínűséggel van ezek közt 0 selejtes? 3 selejtes? 5 selejtes?

2013. jan. 2. 20:36
 1/1 bongolo ***** válasza:

Annak a valószínűsége, hogy az egyik selejtes: p=10/500

Kiválasztunk 20-at: n=20

Hogy ezek között mennyi selejtes van, az binomiális eloszlás n=20, p=10/500 paraméterekkel.

Annak valószínűsége, hogy k darab selejtes:

P(X=k) = (n alatt k)·p^k·(1-p)^(n-k)

Számold ki k=0, k=3 meg k=5 értékkel.

2013. jan. 3. 00:27